close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 22 grudnia 2016

  Sabor Katedralny w Kaliningradzie przez ponad godzinę rozbrzmiewał dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Publiczność miała wyjątkową okazję usłyszeć nie tylko klasyczne opracowania pieśni bożonarodzeniowych, ale i aranżacje kolęd i pastorałek autorstwa Włodzimierza Nahornego. Za fortepianem zasiadł Włodzimierz Nahorny – kultowa postać polskiej muzyki współczesnej, a wspanialej interpretacji wokalnej dokonał Janusz Szrom – jeden z najlepszych polskich piosenkarzy jazzowych .

  Koncerty świąteczne organizowane dla Polonii przez Konsulat Generalny w Kaliningradzie stały się już tradycją. Polonia z Obwodu Kaliningradzkiego, dyplomaci akredytowani w OK, przedstawiciele  władz miejskich, politycy, ważne osobistości ze środowisk kulturalnych, artystycznych i  dziennikarskich OK oraz osoby reprezentujące instytucje i organizacje, z którymi placówka współpracuje i wszyscy ci, którym bliska jest muzyka świąteczna mieli wyjątkową okazję do wysłuchania  najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek oraz utworów kolędowych  i świątecznych w aranżacjach Włodzimierza Nahornego. Zanim jednak oddaliśmy głos artystom wszystkich przybyłych bardzo serdecznie przywitał Pan Marcin Nosal, Konsul Generalny RP w Kaliningradzie, życząc wszystkim zdrowych, spokojny, rodzinny Świąt Bożego Narodzenia  oraz szczęśliwego Nowego Roku.

  Koncert, którego wysłuchało około 800 osób, zapoczątkował jednocześnie bożonarodzeniowe spotkania polonijne odbywające się w poszczególnych ośrodkach, w których działają organizacje polonijne.

   

   

  artysci po wystepie
  publiczność 1
  W Nahorny
  publicznosc
  publiczność 1
  W
  IMG_2656_16 (2)
  IMG_2618_16 (2)
  IMG_2610_16 (2)
  KG RP w Kaliningradzie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: