close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 22 grudnia 2016

  W Kaliningradzie odbył się I Międzynarodowy Halowy Turniej w Piłce Nożnej Kobiet. W Turnieju startowały drużyny z Polski, Niemiec, Litwy i Federacji Rosyjskiej. Klub Sportowy Victoria Bartoszyce sięgnął nie tylko po srebrny medal, ale także wrócił do Polski z tytułem najlepszej zawodniczki Turnieju, który przypadł w udziale Agnieszce Krauze. Lokata polskiej drużyny była jednocześnie najlepszą lokatą zespołu reprezentującego kraj UE. Złoty medal zdobyli gospodarze, a brąz pojechał do Niemiec.

  Organizacja I  Międzynarodowego Halowego Turnieju w Piłce Nożnej Kobiet to wspólna inicjatywa Konsulatów Generalnych Polski, Niemiec Litwy oraz Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej. W Turnieju wystąpiło osiem drużyn, a Polskę reprezentował klub Victoria Bartoszyce. Polskie zawodniczki bardzo szybko pokazały wysoką klasę i zakończyły Turniej na drugiej pozycji! Do Polski pojechał nie tylko wicemistrzowski puchar, ale także tytuł najlepszej zawodniczki I  Międzynarodowego Halowego Turnieju w Piłce Nożnej Kobiet, po który sięgnęła Agata Krauze. Byliśmy niezwykle dumni również z tego, że Polki uplasowały się na pierwszym miejscu wśród drużyn „wystawianych” przez konsulaty poszczególnych państw unijnych.

  Cieszy nas bardzo, że gospodarze nadali I  Międzynarodowemu Halowemu Turniejowi w Piłce Nożnej Kobiet bardzo wysoką rangę, o czym świadczy obecność na otwarciu konsulów generalnych, przedstawiciela Rządu Obwodowego, przedstawiciela Obwodowego Ministerstwa Sportu, przewodniczącego Rady Miasta Kaliningrad, prezydenta Kaliningradzkiego Oddziału Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej. Pan Marcin Nosal, Konsul Generalny RP w Kaliningradzie, zabierając glos na otwarciu imprezy, życzył Polkom silnego ducha walki i zwycięstwa. Po kilku godzinach okazało się, że życzenia Konsula się ziściły i polskie zawodniczki sięgnęły po wicemistrzowski puchar i  srebrne medale, które wręczył Marcin Nosal,  Konsul Generalny RP w Kaliningradzie.

   

  Gratulujemy zawodniczkom klubu Victoria Bartoszyce oraz ich trenerowi Kamilowi Szajda.

   

   

  IMG_20161217_152911_1
  IMG_20161217_154004
  IMG_20161217_101811_1
  IMG_20161217_153749_1
  IMG_20161217_153812_1

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: