close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 22 marca 2017

  INFORMACJE DLA PODRÓŻUJĄCYCH

  Informacje dla obywateli polskich podróżujących do Obwodu Kaliningradzkiego dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych w serwisie Polak za granicą   Z serwisu dowiedzą się Państwo m.in. czy podróżując do Federacji Rosyjskiej potrzeba jest wiza, na jakie przepisy prawa trzeba uważać lub jakie ograniczenia obowiązują kierowców. „Polak za granicą” zawiera również listę porad dla podróżujących oraz ostrzeżenia.

  Korzystasz ze smartfonu lub tabletu? Przed podróżą pobierz bezpłatną aplikację MSZ iPolak i czuj się bezpieczniej. iPolak to źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy każdej wyprawie za granicę.

   

  MSZ_ODYSEUSZ_750x100.jpg

  Zachęcamy do korzystania z serwisu Odyseusz wszystkich, którzy przebywają lub planują pobyt poza granicami Polski. W przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych za granicą, Ministerstwo Spraw Zagranicznych będzie mogło nawiązać z Państwem kontakt, a także udzielić niezbędnych informacji oraz pomocy poprzez właściwy konsulat/wydział konsularny lub przedstawicielstwo dyplomatyczne (ambasadę).

   

  Polecane strony:

   

  •  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: